Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

Akrilik Zemin Kaplama Nedir

Akrilik Zemin Kaplama Nedir?

Akrilik zemin kaplama dayanıklı, hijyenik, temizliği kolay, tamiri ise çok kısa zamanda kolayca yapılabilen bir spor zemin türüdür.

Açık ve kapalı alanlar için uygulanabilen akrilik zemin yoğun kullanıma karşı dayanıklı, uzun ömürlüdür ve her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilir.

 

Akrilik zeminde kayma, kaydırma olmaz, elastik yapısı nedeniyle kırılmaz, çatlamaz.

Açık ve kapalı alanlar için düşünülmüş, en az 10 C hava sıcaklığı ve yağışsız havalarda uygulanabilen bir kaplamadır.

Akrilik Zemin Kaplama Ürün Çeşitleri için;

Akrilik Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılabilir ?
Çağrı Zemin
Akrilik Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılabilir ?
Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine de muhtelif renklerde, 2-3 mm kalınlığında uygulanır.

Sistem modifiye sentetik yüzey düzenleyici, son kat boya katmanı ile tamamlanır. Sistem bu tüm modifiye akrilik veya lastik tozu dolgulu cushion – yüzey düzenleyici, akrilik kaplama ve akrilik son kat boya’ dan oluşmaktadır.

Açık alan spor sahaları için çok amaçlı olarak geliştirilmiş kullanımı ideal bir sitemdir.

KALİTE
Çağrı Zemin
KALİTE
Sağlıklı koşullarda yapıldıktan sonra Hava koşullarının değişmesi zemini etkilemez, zeminde kırılma veya çatlak oluşturmaz.

Kullanım amacına bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla küçük veya geniş alanlar için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik, kaydırmaz, hava koşullarına, ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir.

SON PROJE UYGULAMALARIMIZ

Van Belediyesi Spor Tesisi

Van Belediyesi Spor Tesisi Akrilik Zemin Kaplama Uygulaması Yüksek standartlarda ve profesyonel iş disiplini ile tamamlanmıştır.

Van Sahil Projesi

Van Sahil Projesi Akrilik Zemin Kaplama Uygulaması Yüksek standartlarda ve profesyonel iş disiplini ile tamamlanmıştır.

Trabzon Fen Edebiyat Fakültesi

Trabzon Fen Edebiyat Fakültesi Akrilik Zemin Kaplama Uygulaması Yüksek standartlarda ve profesyonel iş disiplini ile tamamlanmıştır.

Zemin sistemlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız...
HEMEN ARAYIN, PROFESYONEL EKİBİMİZ ÜCRETSİZ KEŞİF YAPSIN VE TALEBİNİZ İÇİN TEKLİF VERSİN…

Akrilik Zemin kaplamanın düz asfalt altyapı üzerine uygulanması tavsiye edilir. Beton üzerine yapılacak uygulamalarda sistemin yüzeye iyi bağlanması için Primer Astar uygulanır. Akrilik zemin hava şartlarına ve güneş ışınlarına (UV) dayanıklıdır.

Akrilik zemin kaplamalarını zeminin teknik özelliklerine göre ayıracak olursak;

Akrilik Standart Sistem

Çok amaçlı spor sahalarında (tenis, basketbol, voleybol), yürüme ve bisiklet yollarında kullanılan ekonomik maliyete sahip akrilik zemin kaplama sistemidir. Altyapı beton ise epoksi astar uygulanır. Resurfacer (Dolgu Katmananı) ve Son Kat Boya uygulaması ile oluşturulan sistem, kullanım amacına uygun çizgilerin çizilmesi ile tamamlanır.

Akrilik Cushion Sistem

Cushion; su bazlı akrilik bağlayıcının 0,5 mm – 1,0 mm ince granül veya 1,0 mm – 2,0 mm kalın granüllü iki tip kauçuk ile karışımından hazırlanmış zemin kaplama malzemesidir. Zemine esneklik kazandırma amacıyla kullanılır. Cushion Sistem sırasıyla Resurfacer (Dolgu Katmanı), ince granüllü cushion ve son kat boya uygulamasından oluşmaktadır. Standart sisteme göre daha esnek bir yapısı olduğu söylenebilir. Bu sayede daha konforlu ve sağlıklı bir ortam sağlamaktadır. Tenis kulüpleri, oteller, üniversiteler, toplu konut spor alanlarında vs. tercih edilmektir.

Bu özelliklere sahip olan akrilik zemin kaplamalar günlük yaşamda şu şekillerde karşımıza çıkar.

Yürüyüş parkurları ve bisiklet yolu

Tenis kortları

Basketbol sahaları

Voleybol/hentboll sahaları

Çok amaçlı spor sahaları

Skating roller pistleri

Atletizim pistleri

Bowling ve bocce sahaları

Anti-shock çocuk oyun alanları

You cannot copy content of this page