Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

Mikrobeton Zemin Kaplama

Mikro Beton Zemin Kaplama

Mikro beton hem konut hem de ticari amaçlı çok sayıda uygulama için kullanılmıştır. Dayanıklıdır dahili ve harici olarak yüzeylerde kolayca kullanılabilir. Su geçirmez bir malzemedir ve bu nedenle mutfaklarda banyo ve sıçrama sırtları için ideal bir kaplama seçeneğidir.

Mikro beton, çeşitli dokular, tonlar ve renklerde bulunan çok yönlü bir üründür. Dekoratif ve şık görüntüsüyle sizleri cezbetmeye yeterli bir üründür. Mekanda yaratmış olduğu nostalji ile yaşam alanlarına estetik katmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.

Sonuç olarak, mikro beton, benzersiz tasarım öğeleri sunmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir ve uygulamalarına çağdaş bir görünüm kazandırır.

Belgeler

Mikro Beton Kullanım Alanları

Mağaza, ofis, show-room, spor salonları, fabrika zeminleri, konut vb. alanlarda kullanılabilir.

Mikro Beton Avantajları Zamandan tasarruf sağlar, hızlı uygulanır, hızlı kürlenir. Mimari çözüm ürünü olarak, projelerde ve uygulama alanlarında çok hızlı ve yerinde imalat imkanı verir.

Sağlam, uzun ömürlü ve modern görünümlü dekoratif zemin kaplamalarıdır.

Yüzey Hazırlığı

Uygulama öncesinde kaplanacak yüzeyin sert ve sağlam olduğu tespit edilmeli, yüzey, yabancı maddelerden, yumuşak veya zayıf katmanlardan arındırılmalıdır.

Tüm toz ve parçacıklar, yüzeyden temizlenmelidir. Çimento şerbeti veya eski kaplamalar mekanik olarak sökülmelidir.

Yağ veya gres lekeli betonu, pürmüzle yakarak ve/veya özel bir gres temizleyicisi uygulayarak temizlemek gerekebilir.

Uygulama Kalınlığı

Uygulama yapılacak yüzeyin bozukluğuna bağlıdır. 5 mm ila 40 mm aralığında uygulama yapılabilmektedir. Kuru malzeme tüketimi, 1 mm kalınlık için 1,65 kg/m²’dir.

Mikro Beton Zemin Kaplama hakkında sormak istedikleriniz var mı?

Mikro Beton Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Mikro Beton, betonun görünümünü ve hissini sağlamak için ince bir şekilde (yaklaşık 2-3 mm) farklı yüzeylere uygulanabilen çimento esaslı bir kaplamadır. Mikro Beton, hijyenik ve lekesiz bir yüzey sağladığı için mutfaklar, banyolar için mükemmel bir seçenektir. Dahası, malzeme kaymamakta ve küf içermemektedir, bu da onu iç ve dış mekanlarda zemin yüzeyleri için güzel bir seçim haline getirir. İç mekan ya da dış mekan fark etmeksizin Mikro betonu tüm zeminlerde uygulanabilir. Ağır yükler altında tozuma yapmadan ve aşınmadan kullanılabilir. Mikro beton asma kat veya baklavalı sac gibi hareketli zeminler dahil olmak üzere hemen hemen tüm yüzeylere uygulanabilir. Beton, nitelikli şap, dökme mozaik, metal, mevcut zemin kaplamanız (seramik, fayans, mermer vs.) üzerine direkt olarak, ekstra bir ön hazırlığa ihtiyaç duyulmadan uygulanabilir.

Mikro beton zemin kaplamanın kullanılabileceği diğer alanlar;

Ofisler, konutlar, ıslak mekanlar, ortak kullanım alanları,

Galeri, dükkan, mağaza ve show-room gibi ticari alanlar

Sanayi tesisleri ve depolar

Dış ve iç mekan zeminleri

Sosyal kullanım alanları

Mikro Beton, tasarımcılara ve evlerini dekore edenlere diğer projelerini en az düzeyde aksatacak bir yüzey seçeneği sunarak çabuk kuruyabildiği için sıklıkla tercih edilir.

Mikro Betonun geleneksel betonlara göre çok sayıda avantaj içerir. Bunlar;

– Sıkıştırma gerektirmediğinden ağır makinelere ihtiyaç duyulmaz

– Düşük sıvı geçirgenliği, yani dış mekanlarda, mutfak ve banyolarda kullanılabilir

– Hemen hemen her yüzeye iyi yapışma özelliği

– Uygulandığı andan itibaren güçlüdür

– Güvenli ve dayanıklı bir yüzey seçeneğidir

– Uygulama üzerine büzülmez, bu da çatlama veya kıvrılma oluşmayacağı anlamına gelir

You cannot copy content of this page