Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

EPDM Tartan Zemin Kaplama

Çağrı Zemin

EPDM Tartan Zemin Kaplama

Ulusulararası standartlara uygun bir kaplama sistemidir. Kauçuk ve EPDM esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe emilasyonu özelliğine sahiptir.

2 katmanlı olacak şekilde , alt tabakası standartı 8 mm SBR kauçuk granülleri ile poliüretan bağlayıcının, üst tabakası 7 mm kalınlıktaki renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli , toplam 15 mm kalınlıkla uygulanabilen ,poliüretan bağlayıcının karışımdan oluşan zemin sistemidir.

(kalınlık müşteri isteği veya şartnameye göre değiştirilebilir)

UYGULAMA ALANLARI

1. Atletizm pistleri,koşu parkurları
2. Kapalı ve açık tenis kortları,
3. Basketbol, voleybol sahaları,
4. Tüm açık spor saha ve çocuk oyun alanı zeminlerine uygundur

Çağrı Zemin

Avantajları

Su geçirimsizliği sayesinde oldukça dayanıklıdır.
Elastik bir yapıya sahip olduğu için oldukça esnektir.
Sporcu sağlığına uygundur. Kayma burkulma gibi olumsuzları minimuma indirger.

Sentetik maddelerle farklı kullanım amaçlarındaki alanlar için oluşturulmuş, spor sahaları ve atletizm pistleri için özel olarak tasarlanmış , estetik zemin kaplamalarıdır.

Tercihen asfalt yada beton üzerine, istenilen renklerde 2 – 3 mm kalınlığında uygulanır. Sistem tüm modifiye, akrilik veya lastik tozu dolgulu Cushion yüzey düzenleyici, akrilik kaplama ve akrilik son kat boya’ dan oluşmaktadır. Açık alan spor sahaları için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir.

Çağrı Zemin

Atletizm Pistleri

Çağrı Zemin Spor atletizm pisti zeminleri, sporcu sağlığını korumak ve performansını artırmak için tasarlanmıştır. Yumuşak ve darbeleri emici özelliğe sahiptir. Bu sistemler iç ve dış mekanda üst düzey bir performans gösterdiği gibi her türlü hava koşuluna dayanıklıdır.

Atletizm pistleri çoğunlukla profesyonel futbol sahalarıyla olimpiyat sahaları etrafına yapılmaktadır. Olimpiyat sahası etrafına yapılacak atletizm pistleri genellikle profesyonel oyunlarda ve müsabakalarda kullanılacağı için tartan zemin kullanılması zorunludur.

Atletizm Pisti Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri:

1- Poliüretan Zemin Atletizm Pisti

2- Sandviç Sistem Atletizm Pisti

3- Sprey Kaplama Sistem Atletizm Pisti

4- Tartan Zemin Atletizm Pisti

Profesyonel olarak kullanılmayacak atletizm pistlerinde veya park bahçe gibi yerlerde yapılan koşu yollarında ise daha uygun olan kiremit rengi kum dolgulu suni çim halı koşu yolları tercih edilmektedir.

Çağrı Zemin

Dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Malzemin kaliteli ve doğru tercih edilmesi
  • Bağlayıcı oranlarının eksiksiz kullanılması
  • Uygulama ekibinin profesyonel bir ekipten oluşması

Bu standartlara uygun yapılmayan uygulama alanlarından randuman sağalamadığı gibi çok kısa ömürlü olur. Bu yüzden uygulamayı yapacak firma ve malzemeler hassasiyetle tercih edilmelidir.

Çağrı Zemin

SBR ile EPDM arasındaki fark

SBR hurda kauçuk granüllerden geri dönüşümü tamamlanmış özellikle taşıt lastiklerinden, kablo ve elektrik malzemelerinden üretilir.

EPDM ise sanayi ürünleri için geliştirilmiş saf kauçuktan oluşan kauçuklardan imal edilir.
SBR daha düşük maliyetli kauçuk türüdür. EPDM ise SBR ye göre 3-4 kat daha pahalıdır.
SBR EPDM kauçuğun aksine karışımın yapısı düzensizdir.
SBR, EPDM ye göre daha kolay işlenebilmektedir.
Esneklik olarak EPDM ,SBR den çok daha iyidir.
Her iki malzeme de ısıya, ışığa, aşınmaya ve yaşlanmaya karşı mukavemeti çok yüksektir.

Esnek bir yapıya sahiplerdir.

EPDM Tartan Zemin Kaplama
EPDM Tartan Zemin Kaplama
Zemin sistemlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız...
HEMEN ARAYIN, PROFESYONEL EKİBİMİZ ÜCRETSİZ KEŞİF YAPSIN VE TALEBİNİZ İÇİN TEKLİF VERSİN…

Referanslarımız

İşinize değer katar...

KentFord Zemin Kaplama Uygulamaları
Beyoğlu Belediyesi Zemin Kaplama Uygulamaları
Dumankaya Zemin Kaplama Uygulamaları
İdo Zemin Kaplama Uygulamaları
Adli Tıp Kurumu Zemin Kaplama Uygulamaları
İga Zemin Kaplama Uygulamaları

Tartan Zemin, 8, 10 veya 13 mm. gibi kalınlıklarda uygulanabilen, ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granüller ile tek komponentli poliüretan bağlayıcının karışımından oluşan zemin kaplamasıdır. Su geçirici, esnek, sporcu sağlığına uyumlu sentetik spor saha zemin sistemidir.

EPDM Tartan Zemin Avantajları

Estetik Görünüm: Tartan Zemine her renk uygulaması yapılabilir. Bu renk çeşitliliği sayesinde logo vb. görsel uygulamalarda da güzel sonuçlar elde edilir.

Bakım Gerektirmez: Uygulama yapılırken SBR ve EPDM Granülün içerisine özel bir cila malzemesi katılır. Bu cila sayesinde uzun seneler bozulmadan kalır, bakım gerektirmez ve temizliği kolay bir hal alır.

Dayanıklı: Yapısındaki SBR ve EPDM Granül sayesinde uzun yıllar boyunca aşınmadan ilk gün ki şeklini korur. Bu dayanıklılığın süresi tartan zemin kaplamayı yapan firmanın profesyonelliğine ve kullandığı malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Kaymayı Engeller: Tartan Zemin kaplamanın, uygulandığı alanlarda kayma ve düşme riski minimuma iner. Bu sayede, sporcular denge kaybı yaşamadan zeminden kaynaklı güç kaybını da aşmış olur. Tartan zemin uygulaması ile yürüyüş yollarında olumsuz hava şartlarından oluşan kayma riskinin de önüne geçilir, yürürken ve spor yaparken daha rahat ve güvenli bir ortam oluşur.

Ses Yalıtımı: Yürürken, koşarken veya spor yaparken çıkan sesleri en aza indirger, konsantrasyonunu artırır.

EPDM Tartan Zemin Kullanım Alanları

Tartan zemin, özellikle tenis kortları, basketbol sahaları, atletizm pist zeminleri, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları için geliştirilmiş zemin kaplamalarıdır.  Bunun yanında okullar, kamu kurumları, hastaneler, endüstri ve ulaşım tesislerinde de kullanılmaktadır.

EPDM Zemin Kaplama Nedir?

EPDM kauçuk yapıda bir zemin kaplama sistemidir. Sistemin ilk katmanı SBR + PU bağlayıcı karışımından oluşmaktadır. İkinci katmanı ise EPDM granül ve renkli PU bağlayıcı karışım içerir. Karışım özel bir makine yardımıyla püskürtülerek uygulanabilir.

EPDM Kauçuk Ne Demek?

EPDM ham madde ile talebe dayanılarak üretilen sıfır malzemedir. Asıl adı etilen propilen kauçuğudur. Epdm kauçuk  bir polimer çeşidi olarak  özelliği, düşük seviyede camsı geçiş sıcaklığı olmasıdır. Bu özellik sayesinde ısıya, oksidasyona, ozona, atmosfer koşullarına karşı dayanıklıdır.

EPDM Granül Nedir?

EPDM granül bir spor zemin kaplama ürünüdür. Tam ve açık adıyla Etylene Propylene Dianene Monomere olarak bilinir. Spor sahalarına uygulanan Epdm granül, farklı boyutlarda üretilir. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, hokey, atletizm gibi spor faaliyetleri için spor sahalarda Epdm granül kullanılmaktadır.

Tartan Zemin Nedir?

Tartan Zemin, 8, 10 ya da 13 mm. kalınlıklarında ve renkli olarak döşenebilmektedir. Ultraviyole dayanıklılığı yüksek olan EPDM kauçuk granüller ve tek komponentli poliüretan bağlayıcının karışımından oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun sentetik spor saha zemin sistemidir.

Tartan Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Tartan zemininin kalınlık, renk ve model gibi nitelikleri belirlenip zemin hazırlığı yapılır. Pürüzsüz ve düz bir zemin oluşturulur. Daha sonra yapıştırıcı malzeme, metrekare başına yaklaşık 0,45 kg olacak şekilde beton yüzeye marley tarağı yayılır ve üzerine dizilerek kaplama işlemi yapılır.

You cannot copy content of this page