Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme

Çağrı Zemin

Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış zeminler için uygundur. Otopark alanları-Yürüyüş yolları-Bisiklet yolları-Avlular-Yollar-Kamu parkları-Ofis binaları-Peyzaj planları – Okullar – Yürüyüş yolları – Ağaç çukurları – Bahçe tasarımı – Yüzme havuzu çevresi – Engelli erişimi rampaları – Çatı terasları ve balkon, beton gibi tipik olarak karşılaşılan taşıyıcı alt tabakalar üzerinde kullanım için uygundur.

Bina park bahçeler teras balkon koşu ve yürüyüş yolları araç otopark garajlar kaldırım Yaya ve araç trafiğine uygundur.

YÜZME HAVUZU VE ÇEVRESİ DOĞAL TAŞ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

Yüzme havuzu etrafında bulunan standart seramik kaplamalarına istinaden çok daha kapsamlı özellikleri ile su geçirgen doğal taş kaplama sistemidir.

Havuz sporlarından sonra zemine damlayan su taneciklerini yutar ve ayak teni ile taş kaplamasının arasındaki temasta kayma risklerini, su birikintilerini ortadan kaldırır.

Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme
 • 50 +100 °C hava şartlarına kadar dayanıklı bir bağlayıcı yapıya sahiptir
 • Su geçirgen bir yüzey oluşturur
 • Çevre dostudur ve insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaz
 • Çimen büyümesini kısıtlamaz
 • Solventsiz ve kokusuzudur
 • Dış veya iç kullanım için uygundur
 • Ultra viole ışınlarına karşı renk değişimi olmaz.
 • Havadaki nem ile sertleşen bir reçine bağlayıcıdır

Çağrı Zemin

Agrega doğal Taşın Avantajları!

İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin bir mekanda/alanda en çok kullanılan alan zemindir, En çok merak edilen sorulardan biri de iç mekan veya dış mekan zeminler için her gün biraz daha gelişen dünyamızda yenilikleri aramak, bulmak ve doğru firmayı bulup yaptırmaktır.

Zeminlerde dekoratif doğal agrega taş mermer döşeme ve diğer zemin kaplamalarına göre ucu açık desene renge sahiptir, özel tasarım yaptırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar.

Çağrı Zemin

Sağlıklı mıdır ?

Antibakteriyel, sağlıklı ve hijyenik bir kaplama döşeme malzemesidir. Oluşumu açısından granit doğal taşını incelediğimizde, granit sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen taneli görünüşlü magmatik derinlik kültesidir. Granit gelişim sürecinde sıvı magma içerisinde formunu oluşturur ancak lav gibi yeryüzüne çıkmaz. Yavaş soğuma sonucu hepsi gelişme imkânı bulurlar.

Atmosfer etkilerinden yoksun olduğu için granit, çok yoğun ve gözeneksiz bir taştır. Aşınmaya, darbeye ve basınca dayanıklı olan, yapı içi iklimi sabit tutabilen granitin güzel renkli bir yapısı vardır ve cilayı da kabul eder. Parlaklığını içerisindeki kuvarstan aldığı için graniti ayrıca parlatmaya gerek yoktur zaman zaman cila sürülerek bakımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Sıradan deterjanlar granitin temizliği için yeterlidir, temizlik için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Doğal taşlar hem sağlıklı hem de bakım gereksinimi en az olan dekorasyon malzemesi olması sebebiyle fazla tercih edilmektedir. Bakım için tek yapmanız gereken dış mekanlarda taşları yıkamak, iç mekanlarda ise sadece üzerindeki tozu almak yeterlidir.

Taş zeminler yani mermer zemin kaplama ve granit zemin kaplama tüm bu özellikler düşünüldüğünde ve diğer malzeme fiyatları ile kıyaslandığında en ekonomik mimari dekorasyon kaplama ve döşeme malzemeleridir.

Referanslarımız

İşinize değer katar...

KentFord Zemin Kaplama Uygulamaları
Beyoğlu Belediyesi Zemin Kaplama Uygulamaları
Dumankaya Zemin Kaplama Uygulamaları
İdo Zemin Kaplama Uygulamaları
Adli Tıp Kurumu Zemin Kaplama Uygulamaları
İga Zemin Kaplama Uygulamaları
Zemin sistemlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız...
HEMEN ARAYIN, PROFESYONEL EKİBİMİZ ÜCRETSİZ KEŞİF YAPSIN VE TALEBİNİZ İÇİN TEKLİF VERSİN…

Epoksi Agrega Doğal Taş Zemin Döşeme Nedir?

Agrega, betonun hammaddesini oluşturan kum ve çakıl (ya da kırmataş) karışımıdır. Agrega  zemin kaplama ise İç ve dış zeminler için uygundur. Otoparklar -Yürüyüş yolları-Bisiklet yolları-Avlular-Yollar-Kamu parkları-Ofis binaları-Peyzaj planlamaları – Okullar – Yürüyüş yolları – Ağaç çukurları – Bahçe tasarımı – Yüzme havuzu çevresi – Engelli erişimi rampaları – Çatı terasları ve balkon, beton gibi alanlarda taşıyıcı alt tabakalar üzerinde kullanım için uygundur.

Bina park bahçelerinde, teras ve balkon koşu ve yürüyüş yolları araç otopark garajlar kaldırım gibi alanların yoğun trafiğine uygundur.

Yüzme havuzu etrafında da kullanılmaktadır. Standart seramik kaplamalarına nazaran çok daha kapsamlı özellikleri ile su geçirgen doğal taş kaplama sistemidir.

Havuz sporlarından sonra zemine damlayan su taneciklerini yutar. Kayma riskini, su birikintilerini ortadan kaldırır.

Epoksi Agrega Doğal Taşın Avantajları ve Özellikleri

50 +100 °C hava şartlarına kadar dayanıklı bir bağlayıcı yapıya sahiptir

Su geçirgen bir yüzeye sahiptir.

Çevre dostudur ve insan sağlığına karşı tehdit oluşturmaz.

Çimen büyümesini kısıtlamaz.

Solventsiz ve kokusuzudur.

Dış veya iç mekan kullanımına uygundur.

Ultraviole ışınlara maruz kaldığında renk değişimi olmaz.

Havadaki nem ile sertleşen bir reçine bağlayıcıdır.

İç mekan veya dış mekan fark etmeksizin bir mekanda/alanda en çok kullanılan alan zemindir,

Zeminlerde dekoratif doğal agrega taş mermer döşeme ve diğer zemin kaplamalarına göre ucu açık desene renge sahiptir, özel tasarım yaptırmak isteyenlere büyük avantaj sağlar.

Agrega Doğal Taş Nedir?

Agrega, betonun ham maddelerinde olan kum ve çakıl taşlarının (veya kırmataş) karışımıdır. Agrega dolgu malzemesi ve yapay taş beton oluşturmak için bazı malzemeler ile birlikte belirli ölçülerde kullanılan bir üründür. Doğal agrega, dere yataklarından, deniz kıyıları ya da kum ocaklarından elde edilir.

Doğal Taş Döşeme Nedir?

Doğal taş, çekme dayanımı çok düşük ancak basınç dayanımı yüksek olan bir yapı malzemesidir. Doğal taşın döşeme kaplaması olarak kullanılıp kullanılamayacağı  taşın fiziksel ve kimyasal yapısına ve ocaktan çıktıktan sonra gördüğü işlemlere bağlıdır.

Doğal Taş Zemin Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Doğal taş uygulamasının yapılacağı zemin düzgün olmalıdır.
 • Taşa ve zemin türüne uygun bir yapıştırıcı seçilmelidir.
 • Doğal taş zeminini yapan kişinin bu alanda usta olması şarttır. Bir usta tarafından yapılmazsa işlem kötü sonuçlanabilir.

You cannot copy content of this page