Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

Akrilik Zemin Kaplama Ürün Çeşitleri

Akrilik Zemin Çeşitleri

Çağrı Zemin

Spor Saha Akrilik Zemin Kaplama Ürün Çeşitleri

Çağrı Zemin

Acryflex-T Standart Sistem

Acryflex-T Standard Sistem akrilik tenis kort sistemimiz ekonomik ve hızlı kategoride bir kaplamadır. Tercihan asfalt altyapı üzerine uygulanması tavsiye edilmektedir.

Basketbol Sahası Akrilik Zemin Kaplama Spor Tesisi

Çağrı Zemin

Acryflex-T Cushion Sistem

Acryflex-T Cushion Tenis Kort Kaplama Sistemi uluslararası standartlarda üretilmektedir. Acryflex-T Cushion özellikle asfalt alt yapı şartlarında mükemmel performansı…

Referanslarımız

İşinize değer katar...

KentFord Zemin Kaplama Uygulamaları
Beyoğlu Belediyesi Zemin Kaplama Uygulamaları
Dumankaya Zemin Kaplama Uygulamaları
İdo Zemin Kaplama Uygulamaları
Adli Tıp Kurumu Zemin Kaplama Uygulamaları
İga Zemin Kaplama Uygulamaları
Zemin sistemlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız...
HEMEN ARAYIN, PROFESYONEL EKİBİMİZ ÜCRETSİZ KEŞİF YAPSIN VE TALEBİNİZ İÇİN TEKLİF VERSİN…

Akrilik Zemin Kaplama Avantajları

Tüm iç ve dış mekanlara ve her türlü zemin tipine rahatlıkla uygulanabilen akrilik zeminler, kaplama zeminler içinde avantajı fazla olan zemin çeşitlerindendir. Kolay bir şekilde uygulanır ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır. Akrilik zeminler zorlu kullanım koşullarında üstün performans sağlamaktadır.

Güneş ışınlarına, mevsim şartlarına, sürtünme ve aşınmaya dayanıklı akrilik zeminler hijyenik ve temizlemesi kolay bir malzemelerden üretilmektedir. Genel olarak spor sahalarında tercih edilmesinin en büyük nedeni kaydırma yapmayan yapısı sayesinde sporculara yüksek konfor sağlamasıdır. Bu sebeple kapalı ve açık spor sahaları için tercih edilmektedir. Düşme ve çarpmalara karşı anti-shock özelliği bulunan akrilik zeminler çocuk oyun parkları için de oldukça ideal bir kaplamadır.

Akrilik Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Farklı renklere ve farklı kalınlık seçeneklerine sahip akrilik zemin kaplama, fiyat ve performans açısından memnuniyet oranı oldukça yüksek bir üründür.  Dayanıklı ve uzun ömürlü bir ürün olmasının yanı sıra, yoğun kullanım alanlarında oluşan bir hasar veya aşınma durumunda tadilatı da oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Akrilik zeminler daha çok spor sahalarına uygulanan bir zemin kaplama çeşididir. Atletizm pistleri, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortları, voleybol sahaları, bisiklet yolları, okul sahaları akrilik zemin kaplama uygulamasında tercih edilen başlıca alanlardır. Bunlara ek olarak darbe emici özelliği ve hijyeni sayesinde çocuk oyun alanlarında da kullanıma açıktır.

Akrilik Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

1 – 3 mm kalınlığında, talebe göre istenilen kat sayısı uygulanabilir.

  1. Katman: Malzemenin tutuculuğunun artması için Primer (Astar) uygulanır.
  2. Katman: Astar uygulamasından sonra gözeneklerin kapanması için Resurfecer (Dolgu tabakası) katmanı atılır.
  3. Katman: Üç kat Coushion (Kauçuk) uygulaması ile elastik katman oluşturulur.
  4. Katman: Ortaya çıkan katmana iki kat akrilik boya uygulanır.
  5. Katman: Boya üzerine spor saha hangi amaç için yapılmışsa ona göre çizgiler çizilerek zemin oluşturulur.
  6. Katman: Cila / 1 kat ( tercihe bağlı olarak uygulanabilir.)

Bu katmanlar sayesinde sporcular kabiliyetleri daha rahat sergileyebilir ve sporcuların ani hareketlerini, ani duruşlarını ya da  zıplamalarını kolaylaştırır. Ve bu koşullarda dayanıklılık gösterir. Spor Sahalarına Akrilik Zemin Kaplama uygulanması bu şekilde avantaj sağlamaktadır.

Basketbol Sahası Zemini Nasıl Yapılır?

Basketbol sahası zemini 4 farklı şekilde kaplanabilir. Bunlar;  poliüretan, parke, tartan ve akrilik zemin çeşitleridir. Genel olarak açık basketbol sahalarına akrilik zemin kaplama tercih edilirken, kapalı basketbol sahalarında ise parke uygulanmaktadır.

Akrilik Boya İle Zemin Boyanır Mı?

Akrilik boyalar spor alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Genellikle; tenis kortu, basketbol sahası ve çok amaçlı sahalara akrilik zemin tercih uygulanmaktadır. Akrilik boyanın kuruması diğer boyalara nazaran daha kısa sürede olmaktadır. İçeriğinde inceltici olması bu sürede değişikliğe neden olmaz.

Akrilik Zemin Özellikleri Nedir?

Reçine ve sentetik dolgularla açık ve kapalı alanlar için uygulanan akrilik zemin yoğun kullanım şartlarına ve kimyasala karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdür. Her türlü zemine rahatlıkla uygulanabilir. Akrilik zemin sürtünme, aşınma ve darbelere karşı dayanıklıdır.

You cannot copy content of this page