Danışma Hattı: 0212 620 88 21

 

PVC Zemin Kaplama Ürünleri

[toc]

Çağrı Zemin

PVC Zemin Kaplama Ürünleri

PVC Zemin Kaplama Ürün ve Hizmet Çeşitlerimiz.

PVC döşeme karoları doğrudan doğruya PVC’den üretilebildiği gibi içerisine kalker tozu, asbest lifi gibi dolgu maddeleri değişik oranlarda katılarak farklı niteliklerde de üretilebilir.

Çağrı Zemin Sistemleri

PVC Zemin Kaplama hakkında bilinmesi gerekenler!

PVC Zemin Kaplama Nedir?

PVC kaplamalar iki cinste üretilebilirler; PVC oranı düşük (% 20’den az) homojen kaplamalar ve çok tabakalı dolgu malzemesi üst yüzeylerinde ince şeffaf film bulunan nitelikli PVC kaplamalarıdır. Çok tabakalı PVC kaplamalar iki veya üç ayrı tabakadan oluşurlar.

Hava Alanı PVC Zemin Kaplama Ürünleri

PVC Zemin Kaplama nerelerde kullanılır, çeşitleri nelerdir?

PVC Zemin Kaplamaları, evlerde ve iş yerlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş ve plastiğe evrilmiş PVC’den çoğaltılmıştır. Aslında PVC sentetik plastik bir üründür.

Poliüretan Zemin Kaplama | Poliüretan spor saha zemin kaplama

İşinize değer katar...

Referanslarımız

KentFord Zemin Kaplama Uygulamaları
Beyoğlu Belediyesi Zemin Kaplama Uygulamaları
Dumankaya Zemin Kaplama Uygulamaları
İdo Zemin Kaplama Uygulamaları
Adli Tıp Kurumu Zemin Kaplama Uygulamaları
İga Zemin Kaplama Uygulamaları
Zemin sistemlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız...
HEMEN ARAYIN, PROFESYONEL EKİBİMİZ ÜCRETSİZ KEŞİF YAPSIN VE TALEBİNİZ İÇİN TEKLİF VERSİN…

PVC Zemin Kaplama

PVC, klor ve etilenden imal edilmektedir. Bu maddeler işlendiklerinde, genel olarak vinil olarak adlandırılan Polivinil Klorür (PVC) maddesi yapmak üzere birleştirilir.

PVC Zemin Kaplama, zemin kaplama sistemlerinde en yaygın olarak kullanılan uygulamalardan biridir.

PVC zemin kaplama, “dayanıklılık” özelliği ile dikkat çekmektedir. Bu nedenle çok talep edilen bir yer kaplama malzemesi olmaktadır.Fiyat olarak değerlendirilecek olursa, diğer zemin kaplama malzemelerine göre oldukça avantajlı fiyatlara sahiptir.

PVC Zemin sıvıya karşı dayanıklılık göstermektedir. Herhangi bir sıvının PVC zemin kaplama ile temasında, sıvının malzeme içeriğine geçmemesi, zeminin yüzeyinde kalması ve dolayısıyla da zeminin temizliğinin kolaylaştığı anlamına gelmektedir. Diğer hijyenik olmayan etkileşimler sonucunda, malzemenin küflenmesi ya da farklı şekillerde rutubet tutması söz konusu olmaz.

Sonuç olarak; PVC zemin kaplama birçok kullanım senaryosuna dayanıklılık göstermektedir. Modern, estetik görünümleri ile dikkat çekmektedir.

 

Pvc Zemin Kaplama

Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Hastaneler

Eczaneler

Okullar (Kreşler ve Ana okulları dahil)

Fitness Salonları

Oteller

Ofisler

Kamu binaları

Mağazalar

Cafeler

Sinema, Tiyatro Salonları

Pvc spor zemin kaplama

Banyo zemin pvc kaplama

Ahşap parke görünümlü pvc kaplama örneklerinide sayabiliriz.

 

Taraflex Spor Saha Pvc Zemin Kaplama

Taraflex Spor Saha Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri

Homojen PVC zemin kaplama, Okul, Hastane, Ofis gibi ticari tip mekanların zeminlerinde kullanılabilir. 2mm kalınlığında tek katmanlı rulo ya da karo olarak uygulanan bir yer döşemesi türüdür. Homojen PVC zemin kaplama yapıştırıcılar ile yerinde montajlanabilir.

Linolyum PVC Zemin kaplama, Sıcak temaslı ve ayak sesi emiciliği yönünden tercih edilen, elastik ve aşınmaya dayanıklı bir kaplama malzemesidir. Konut, büro, hastane, dershane vb. yerlerde kullanılabilmektedir. Esası bezir yağı ve mantar tozu ile sıvanmış kendir dokumasından yapılan bir döşeme kaplamasıdır.

Akustik PVC Zemin Kaplama: Akustik PVC zemin kaplamalar binalarda ses azaltma gereksinimi olan temel zemin kaplama sistemleridir. Ses azaltıcı özelliğinden dolayı yoğun trafiği olan yerler tarafından tercih edilir.

Kondaktif PVC Zemin Kaplama: Kondaktif PVC Zemin kaplamaları elektrik direnci son derece yüksek olan ortamlarda bulunan statik elektriğin insan ve cihazları olumsuz etkilememesi için uygulanan bir zemin kaplama çeşididir. Kimyasallara karşı oldukça yüksek seviyelerde dayanıklılık gösterir.

Spor PVC Zemin Kaplama: Spor dallarının zorlu kullanım koşullarına direnç gösterir. PVC spor zemin kaplama, kapalı spor salonları, fitness salonları, basketbol, voleybol, hentbol gibi alanlarda en çok tercih edilen malzemelerdir. Spor sahalarında çok amaçlı kullanım avantajları mevcuttur. Fitness salonlarından basketbol ve voleybol spor salonlarına kadar her türlü spor alanı için kullanılabilir.

 

Akustik Pvc Zemin Kaplama Tarkett Ruby 70 ahşap desen

Akustik Pvc Zemin Kaplama Tarkett Ruby 70 ahşap desen

PVC zemin kaplama hizmetlerimizin uygulama süreçlerini Çağrı Zemin Facebook hesabında paylaşılan gönderilerden takip edebilirsiniz.

PVC Zemin Nedir?

Pvc zemin, dayanıklı, pratik ve uygun maliyetli bir zemin kaplaması oluşturmak için tercih edilen ve farklı malzemeden oluşan bir üründür. İki temel PVC (Vinil) zemin türü Lüks Vinil Karosu (LVT) ve Vinil rulodur.

PVC Kaplama Nasıl Uygulanır?

PVC zemin ürünü çelik mastar ve maket bıçağı yardımıyla alınan ölçülere uygun olarak kesilir. Kesilen ve yapıştırılmaya hazır PVC’nin ön yüzü çevrilir. PVC yapıştırılmadan önce  tutkal mala ile ince bir tabaka halinde PVC şeridinin kaplanacağı alana sürülür ve yapıştırılır.

PVC Suya Dayanıklı Mı?

Ham maddesinde yer alan içeriklerden dolayı PVC sudan etkilenmez. Şişme veya kalkma yapmaz. Bu sebeple çay ocakları, mutfak, soyunma odaları gibi su ile teması fazla olan zeminlerde daha çok tercih edilir.

Kondaktif PVC Nedir?

Kondaktif pvc, elektrik direncinin oldukça fazla olduğu ortamlarda statik elektriğin insan ve cihazları olumsuz etkilemesine izin vermeyen zemin kaplama çeşididir. Kimyasallara ve betadine karşı yüksek standartlarda dayanıklılık gösterir.

Heterojen Vinil Nedir?

Kompakt heterojen vinil, sınırsız tasarım imkanları için basılı malzemeden oluşan bir katman da dahil olmak üzere birkaç farklı katmandan oluşan bir zemin kaplamasıdır. Tarkett heterojen vinil zeminleri, aşırı dayanıklılık ve kolay bakım yönüyle patentli yüzey koruma özelliği olan TopClean XP yüzel korumasına sahiptir.

PVC zemin kaplama nerelerde kullanılır?

Özellikle hijyenik olması, kaymaz ve antibakteriyel özelliği ve kolay temizlenebilir yapısı olması nedeniyle,

 • Hastaneler
 • Eczaneler
 • Okullar (Kreşler ve Ana okulları dahil)
 • Fitness Salonları, Spa ve Masaj Merkezleri
 • Oteller
 • Ticaret merkezleri
 • Fuar alanları
 • Ofisler
 • Kamu binaları
 • Mağazalar
 • Cafeler
 • Sinema, Tiyatro Salonları

Homojen PVC Zemin Ne Demek?

Homojen PVC zemin kaplama, yapısı gereğince çizilme ve darbelere dayanıklı bir zemin döşeme malzemesidir. Güçlendirilmiş üst yüzey katmanı sayesinde zeminin yoğun trafiğe karşı dirençli olmasını sağlar. Homojen PVC yer kaplama ürünleri oldukça geniş renk ve desen skalasına sahiptir.

PVC Karo Nedir?

Okul, hastane, ofis gibi alanların zeminlerinde kullanılabilen 2mm kalınlığında tek katmanlı polivinil klorür esaslı karo şeklindeki zemin kaplama malzemesidir.

You cannot copy content of this page