Ruby 70 Heterojen PVC Zemin Kaplama

PVC Yer Döşemeleri Nedir?

PVC Yer Döşemeleri, Çeşitleri, kullanıldığı alanlar ve fiyat aralığı…

 

 

Genelde “Vinil döşeme” olarak bilinen (  PVC ) yani Poly Vinyl Chloride, ahşap parke ve farklı desenlere sahip birçok ürün serisinden oluşan çok çeşitli döşeme türlerinden oluşur.

 

 

Evlerde ve iş yerlerinde kullanılmak üzere formüle edilmiş ve plastiğe evrilmiş PVC’den çoğaltılmıştır. Aslında
PVC sentetik plastik bir üründür.

 

 

Çeşitleri

 

 

Homojen ve Heterojen yer döşemeleri olarak sınıflandırılmış olup suya dayanıklıdır ve uzun süreli dayanıklılığıyla bilinir.

 

Homojen PVC yer döşemesi, sadece tek kattan oluşur, bu da aşınma tabakalı heterojen bir zemin ile neredeyse aynı özellikleri sağlar. Homojen karolar, kapalı yüzey sağlayan teknoloji kullanılarak işlenir.

Ürün tek katman ve iç-dış aynı desen ve yapıya sahiptir. Uygulama kolaylığı, ekonomik  ve bakım gerektirmeyen özellikleri ile homojen pvc zemin kaplamalar genel olarak spor salonu, alışveriş merkezleri,  hastane, okul, mağaza gibi büyük alanların zeminlerinde tercih edilir.

Heterojen PVC döşeme üç katmandan oluşur;

– Aşınma,

-Yatak katmanı ve

-Altlık. 

Aşınma tabakasının kalınlığı döşemenin yük faktörünü belirler.

Pvc Döşeme Karoları, parke döşemenin görünümünü taklit etmek için çeşitli ahşap parke desenlerinden yapılmıştır.
Kullanımı kolay, dayanıklılığı ve özellikle modern duruşu ile öne çıkar.

Aynı şekilde Ahşap PVC döşeme, parke zeminleri taklit eden lüks veya lüks vinil olarak bilinen ahşap tarzı bir döşemedir. Uzun ömürlü, temizliği kolaydır. 

Adından da anlaşıldığı gibi Akustik PVC Zemin Kaplama çeşidi de alternatifler içindedir.

Akustik pvc zemin kaplamalar daha çok alanlarda oluşan gürültüyü azaltmak için tercih edilen bir pvc ürünüdür. Hem dayanıklı hemde kullanılışlı bir malzeme olan  akustik pvc’ler ses emiciliği görevini değil sadece seslerde oluşan yankıyı engellemeye yöneliktir. Yumuşak bir yapıda olması sebebiyle darbelerin etkisini en aza indirir. Kullanım alanları olarak daha çok sinema salonları, ofislerde, hastanelerde vb. alanlarda tercih edilir.

Kondaktif PVC Zemin Kaplama çeşidi ise endüstriyel alanlarda tercih edilir.

Kondaktif pvc zemin kaplamalar özellikle insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda direnç gösteren ve uzun yıllar boyunca bozulma olmadan kullanılan bir pvc zemin çeşididir. Bakım gerektirmeyen yapısı, fazla sayıda desen ve renk seçeneği, su ve rutubetlerden etkilenmeyen  yapısı ve ekonomik fiyatları sebebiyle tercih edilen bir pvc kaplama çeşididir. Kullanım alanları olarak endüstriyel kuruluşlar, fabrikalar, hastane, okullar vb. alanları sayabiliriz.