Self Levelling Epoksi Gri Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama kullanım alanları, özellikleri ve ekonomik yönü

İş yerlerinde ve kamu alanlarında kullanılan yer döşemeleri veya zemin kaplamaları, insan hayatında önemli bir rol oynar.
Kamu idare merkezlerinde, iş yerlerinde, marketlerde, otoparklarda ve kalabalık –fabrika gibi- çalışma alanlarında veya konutlarda bazen yüksek basınçlı trafik yoğunluğu olduğu gibi darbeli kullanımda söz konusudur.

İşte bu durumlarda beton zeminlerde patlama, göçme, çitilenme diğer tabirle ufalanma ortaya çıkar. Diğer taraftan birçok işletme sahibi zemin kaplaması veya yer döşemelerine özen gösterir.

Epoksi zemin kaplama bu gibi durumlarda devreye girer ve dayanaklılığı ile birlikte telafisi kolay yamasıyla öne çıkar.

Bununla birlikte Epoksi zemin kaplamanın endüstriyel alanlarda kullanılmasından sonra konforu ve sağlamlığı ile günümüzde evlerin zemin döşeme tercihinde de popüler hale gelmiştir. Evlerde genellikle salon, yatak odası, banyo ve tuvaletlerde uygulanırken, havuz kenarları ve garajlarda da kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi boya, kuruduktan sonra fiziksel ve kimyasal tüm etkilere karşı oldukça dayanıklı bir hale gelen kimyasal bir reçinedir.
Şekil verilebilmesi ve şık durması nedeni ile çoğunlukla zemin kaplama işlemlerinde kullanılır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları hem dayanıklı hem de estetik bir yapıya sahiptir.